Yatırımcının gözdesi Türkiye

Yatırımcının gözdesi Türkiye

Yükselen piyasalara yönelik yatırımcı hissiyatının toparlanmakta olduğu kaydedilen Bank of Amerika Merrill Lynch verilerine göre yatırımcı “gözdelerinin”başında Rusya ve Türkiye var.

Yükselen piyasalara yönelik yatırımcı hissiyatınının toparlanmakta olduğuna ilişkin kanıtların arttığı belirtiliyor. Financial Times gazetesi, yatırımcı “gözdelerinin” başında Rusya ve Türkiye’nin olduğunu kaydetti.

Ekonomi gazetesi Financial Times, yükselen piyasalara yönelik yatırımcı hissiyatının istikrarlaşmakta olduğunu vurgularken bu yöndeki yeni kanıtların Bank of Amerika Merrill Lynch tarafından gerçekleştirilen son araştırmadan geldiğini belirtti.

Söz konusu araştırmaya göre, geçen ay yükselen piyasa riskinde meydana gelen önemli azalmadan sonra fon yöneticileri arasındaki hissiyatın Temmuz ayında istikrarlaşmış gibi göründüğünü yazdı.

Son iki haftada fon akımlarında bir iyileşmenin meydana geldiğine işaret edildiği haberde şöyle devam edildi:
“Yatırımcılar arasında gözdeler, ülke görüşleri endeksinde sırasıyla yüzde 36 ve yüzde 14 artış ile Rusya ve Türkiye’dir. Bu arada, küresel olarak Çin ile ilgili yatırımcı hissiyatı, temkinli iyimserdir.”

Söz konusu Yükselen Piyasalar Yatırımcıları’nın Ülke Görüşleri Endeksi’nde 12 Temmuz itibariyle Rusya ve Türkiye’nin yanısıra artış gösteren diğer ülkeler arasında Kore, Brezilya, Meksika ve Tayland da bulunuyor.

Kaynak : www.istenhaber.com

Paylaş

Yorum ekle

Yorum yapabilmek için Üye olmanız gerekmektedir.


Güvenlik kodu
Yenile

Yurtdışı piyasalar (www.yatirimyeri.com)

Copyright © 2013 www.istürk.com - Tüm hakları saklıdır. Tasarım Integral Promotion